Katalogi w pozycjonowaniu

5 Mar

Rola katalogów stron w pozycjonowaniu

Podczas pozycjonowania dość ważną rolę odgrywają katalogi stron, gdzie umieszczamy linki prowadzące do naszej strony. Jak wiemy pozycjonowanie składa się z wielu etapów, oraz wiąże za sobą wiele metod pozwalających uzyskać jak najlepszą pozycję, dlatego warto wybierając metodę zadbać, aby była wykonywana z efektem. Pozycjonowanie nie zależnie od tego w jaki sposób zdobywamy linki, najlepiej traktuje linki wartościowe.

Jak szukać i jakie wybrać katalogi

Katalogi mają selekcję, ponieważ są darmowe, płatne, moderowane, niemoderowane itp. Najlepszym wyborem są katalogi płatne, oraz moderowane, ponieważ mamy pewność że są to mocne katalogi posiadające w swojej strukturze ograniczoną ilość linków wychodzących. Katalogi płatne zazwyczaj nie są moderowane, ponieważ wymagają tylko symbolicznej zapłaty, lecz to już zniechęca większość internautów, co jednocześnie daję lepszą jakość dla nas. Jeśli chodzi o moderowane katalogi stron, prowadzą one selekcję, gdzie nie każda strona założona przez amatora, w celach amatorskich jest akceptowana przez co również my, ambitni ludzie zyskujemy na jakości. Wiadomo, że pozycjonowanie jest wymagającym procesem, więc liczy się jakość, nie ilość. Czasem wyszukiwarki wcale nie indeksują linków zdobytych w katalogu, gdzie dodać może swój wpis każdy, nawet osoba reklamująca amatorskie forum założonym na darmowym serwerze. Każdy kto wybiera jakąkolwiek z metod powinien ją dopracować tak, aby przynosiła efekty. Jeżeli chcemy posiadać listę najlepszych katalogów, nie powinniśmy ich szukać w sklepach internetowych po marnych złotówkach, lecz własnoręcznie zrobić selekcję wiedząc gdzie dodajemy swoją stronę. Wybierając pozycjonowanie musimy wiedzieć, że ważnym punktem jest unikalna treść co jest wymagane nie tylko przy katalogowaniu, lecz w każdej metodzie pozyskiwania linku.

Selekcja katalogów stron

Motywacją w selekcji katalogów, jest fakt przygotowywania unikalnych opisów do każdego z wpisów. Jeśli chcemy posiadać wartościowy link powinniśmy urozmaicać nasze opisy, więc dodawanie wpisów byle gdzie było by tylko stratą czasu. Często popełnianym błędem jest ocena internautów katalogu po PR (Page Rank). Mocny katalog powinien spełniać inne wymagania, aby przyniósł nam korzyści.

%d bloggers like this: